31 styczna 2015r.
Aktywne ciało. Pełny oddech. Uważny umysł.
- praktyka aktywnego i pasywnego relaksu

Kochani zapraszam serdecznie na warsztat Adriana Szyszki.

Celem warsztatu jest:
1. Prawidłowa postawa a koncentracja (dharana) a budowanie równowagi statyczno-dynamicznej kręgosłupa.
2. Skupienie uwagi na wyrównanej pracy ciała a rozpoznanie i usuwanie asymetrycznych nawyków ruchowych i oporów mentalnych.
3. Świadomość oddechu a rozwijanie pełnego oddechu (prana) poprzez uważny ruch ciała w wybranych pozycjach jogi (asanach), równoważących pracę miednicy, kręgosłupa i obręczy barkowej.
4. Połączenie ciało-oddech a prowadzenie ruchu ciała poprzez świadomość oddechu, wypływającego z podstawy „naczynia oddechu" a dna miednicy (mulabandha).
5. Relaks pasywny â uwolnienie napięć psychiczno-fizycznych (śavasana).

Ciało jest naczyniem oddechu - jest pierwszą częścią szerszej koncepcji jogi widzenia integralnego (jogadarszana) mówiącej, że „Świadomość jest naczyniem oddechu".
Warsztat poświęcony jest pogłębieniu integracji ciała z oddechem i zwiększeniu świadomości umysłu poprzez uważność, która jest przejawem oddechu umysłu (obserwacja i refleksja, jako wdech i wydech mentalny).
Celem praktyki będzie wyjście poza standardowe pojecie pełnego oddechu, jako procesu fizjologicznego, napełniania i opróżniania płuc. Posłużymy się oddechem w budowaniu połączenia miedzy ciałem materialnym, a ciałem mentalnym.
Oddech staje się zatem kluczowym, wielowymiarowym zagadnieniem w praktyce relaksu i postrzeganiu stanu bycia jako całości.
W koncepcji widzenia integralnego ciało-umysł (świadomość) jest naturalnym naczyniem dla oddechu, jako energii życiowej - prany. Oddech staje się "przewodnikiem" w bezpośrednim doświadczaniu rzeczywistości, przechodząc od stanu wiedzy konceptualnej do intuicyjnego, spontanicznego aktu poznania.

Prowadzacy:

Adrian Szyszka - praktykę jogi rozpoczął w 1996 roku, jako uczeń Jurka Jaguckiego. Od 2002 roku prowadzi Szkołę Jogi "Darszana" w Szczecinie. Bazując na tradycyjnych zasadach jogi, z cierpliwością poszukujący nowych spojrzeń, wykraczających poza utrwalone schematy postrzegania i rozumienia praktyki jogi. www.jogadarszana.pl

Plan zajęć:

11-13.30 praktyka
13.30 - 14 herbata, kawa, ciastko
14-15 -wykład Energetyczna podstawa-mulabandha
15-17.30 - praktyka

Cena warsztatu 120 zł.

Zapisy w Terapeutyczna Szkoła Jogi Magdalena Heluszka oraz pod nr telefonu: 664 085 180 oraz na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ilość miejsc ograniczona
Rezerwacją miejsca jest wpłata zaliczki w wysokości 50 zł. na konto:
mBank Gorzów:
24 1140 2017 0000 4202 0379 4567