Zapraszam serdecznie na masaż do Terapeutycznej Szkole Jogi:

  1. Terapia refleksologii stóp – ok.50 min. – 150 zł*.,
    zaleca się cykl 3 – 7 terapii,
  2. Terapia punktów Marma – ok.60 min. – 150 zł*.,
    zaleca się cykl 3 – 7 terapii,
  3. Terapia Shiro Abhyanga – ok.40 min. – 150 zł*.,
    zaleca się cykl 3 – 7 terapii,

* dla klientów szkoły 130 zł

 

TERAPIA REFLOKSOLOGII STÓP jest holistyczną metodą leczenia. Zabieg polega na uciskaniu odpowiednich punktów znajdujących się na stopach. Każdemu z tych punktów odpowiada określony organ, narząd wewnętrzny bądź część ciała. Celem zabiegu jest odzyskanie fizjologicznej równowagi organizmu. Eliminuje toksyny i odblokowuje meridiany, stymuluje układ nerwowy i poprawia krążenie. Terapia uciskowa stymuluje potencjał samouzdrawiania organizmu. Refleksoterapia oddziaływuje na poziomach: fizycznym, psychicznym i duchowym. Masaż wykonywany jest w pozycji leżącej.

Stopa ma 7200 zakończeń nerwowych, bezpośrednio połączonych z mózgiem oraz ze wszystkimi gruczołami, organami i częściami ciała. Każdy z organów współpracuje z innymi na rzecz zdrowia całego ciała. Dlatego też nagromadzenie toksyn w jednej z części ciała prowadzi do tego, że pozostałe muszą pracować ciężej, aby skompensować zaburzenia energii. Terapia refleksologii stóp powoduje usunięcie toksyn blokujących kanały energetyczne i doprowadza organizm do naturalnego stanu równowagi energetycznej.

TERAPIA PUNKTÓW MARMA jest matką wszystkich terapii uciskowych. To Ajurwedyjski masaż na punktach marma, wykonywany w pozycji leżącej. Marma to punkty połączeń, gdzie stykają się ciało, umysł i dusza. Pozornie wydaje się, że jest to terapia tylko na poziomie ciała, jednak masaż ten sięga zdecydowanie głębiej, terapia porusza nasze struktury psychiczne, uwalnia z psychicznych napięć, a nawet traum. Zabieg polega na delikatnym ucisku punktów marma powodując rozluźnienie zablokowanych miejsc, umożliwiając przepływ prany (energii życiowej) do połączonych z nimi organów lub tkanek - przywracając je do życia. Stymuluje procesy regeneracyjne i pobudza do samoleczenia. Zabieg jest skuteczny w przypadku zmęczenia, osłabienia odporności, nerwicach i stanach depresyjnych, kłopotach z układem trawiennym i układem krążenia oraz przy różnego rodzaju bólach - głowy, pleców itp. Terapia równoważy energię, usuwa stres, zmęczenie, odżywia i nawadnia ciało, uspokaja umysł, stabilizuje układ nerwowy.
W ciele znajduje się 107 Punktów Energetycznej Witalności zwanych Punktami Marma (związanych z 7 czakramami). Wszystkie części ciała posiadają te punkty w miejscach połączeń mięśni, naczyń krwionośnych, ścięgien, wiązadeł, żył, połączeń nerwowych, kości oraz stawów. Punkty Marma połączone są subtelnymi kanałami, zwanymi Nadi (podobne do kanałów określanych w medycynie chińskiej jako meridiany).

TERAPIA SHIRO ABHYANGA jest Ajurwedyjskim masażem głowy, szyi, karku, obręczy barkowej oraz ramion. Terapia koncentruje się na punktach Marma w okolicach głowy. Głowa obejmuje najwięcej punktów marmicznych spośród wszystkich partii ciała. Masaż głowy pełni bardzo ważną funkcję leczniczą. Nie tylko wzmacnia mięśnie i skórę głowy, ale też pobudza naturalne siły organizmu do samouzdrawiania. Punkty te delikatnie masowane, uspokajają napięcia w całym ciele, balansując funkcjonowanie układu nerwowego. Masaż wykonywany jest w pozycji siedzącej z odpowiednio dobranymi olejkami relaksującymi, wspomagającymi pamięć i koncentrację, usuwając napięcia psychiczne. Stosowane oleje podczas Shiro Abhyanga odżywiają i wzmacniają również włosy, zapobiegając wypadaniu i łysieniu. Włosy stają się miękkie i błyszczące. Shiroabhyanga szczególnie polecana jest przy bólach głowy, migrenach, problemach z bezsennością oraz przy długotrwałym stresie. Terapia poprawia krążenie w mózgu, wspomaga naturalną detoksykacje węzłów chłonnych w okolicach szyi oraz pach.