2019.03.16_przez_cialo_do_boga_plakat_net.jpg

Bo ciało jest świątynią Ducha Świętego, w której Duch żyje i działa.

Kochani już wkrótce odbędą się warsztaty jogi. Gościem głównym będzie Bóg, nasz Ojciec i Stwórca.
Poprosimy Boga o łaskę zbawienia, by każdy z nas mógł Go doświadczyć w naszych ciałach, w umyśle i sercu. Będziemy szukać równowagi w naszych ciałach, by wpłynąć na umysł, który ciągnie nas w niewolę grzechu. Będzie to początek odnowienia umysłu, by móc rozróżnić, co jest wolą Bożą. Będziemy jednoczyć ciała z umysłem i Duchem, by móc bliżej poznać osobowego Boga, który chce z nami dzielić każdą sekundę naszego życia. Będziemy oddawać Jemu swoje troski i zmartwienia, uzależnienia i słabości. W pokorze serca będziemy poddani Bogu.

2019.03.02_ewa_wardzala_plakat_net.jpg

Serdecznie zapraszam na warsztaty jogi Ewy Wardzały.

Kiedy zaczynamy praktykować jogę i przychodzimy na zajęcia, to najczęściej w ciele jest dużo sztywności, oporu, mówiąc językiem jogi – tamasu. Dlatego na początku potrzebujemy większej aktywności i dynamiki, chcemy dosłownie poruszyć ciało, by zwiększyć ruchomość stawów i znieść sztywność na poziomie ciała i zastój energii na poziomie subtelniejszym. Po kilku latach regularnej praktyki nasze ciało staje się elastyczne. Potrzebujemy je ustabilizować, ruch ustaje, następuje zatrzymanie. W nieporuszonym, stabilnym ciele odnajdujemy nieporuszony, stabilny umysł. Czym jest więc w jodze zatrzymanie, co nam daje i dokąd prowadzi? Jaka jest proporcja pomiędzy ruchem/ruchomością a zatrzymaniem/stabilnością?

e58885b6b6f2a9a0d6aeed20c7e606d4.jpgKochani
Zapraszam na dni otwarte do Terapeutycznej Szkoły Jogi. Będą do wyboru lub łącznie dwa dni.
15.09.2018r. - godzina 16.00 - 19.30
16.09.2018r. - godzina 16.00 - 19.30

Rozpoczniemy od kilku słów wprowadzenia, co to jest joga po co i dla kogo :). Następnie przejdziemy do praktyki asan. Po zajęciach będzie chwila przerwy na kawę, cherbatę i ciastko oraz pytania :)
Na koniec obejrzymy film o jodze oraz historii B.K.S. Iyengara według tej metody prowadzę zajęcia jogi.
Na spotkaniu będzie można również kupić karnet w promocyjnej cenie :)
Ilość miejsc ograniczona ze względu na salę, proszę o kontakt i zapisy.
Serdecznie zapraszam :)

Informacje oraz zapisy:
Terapeutyczna Szkoła Jogi Magdalena Heluszka

f8c9374e8a664b9b494f1e132f15285a.jpg

Kochani
Zapraszam Was do niesamowitej przygody duchowej. Nasze ciała mają być świątynią Ducha Bożego, trzeba więc o nie dbać. Ciało w znaczeniu ciała fizycznego, umysłowego, emocjonalnego. Dlatego na warsztatach skupimy się na oczyszczaniu ciała pod każdym względem.

1. Post Daniela - to rodzaj kontrolowanej półgłodówki, która rozpoczyna proces trawienia wewnętrznego, a to z kolei przyczynia się do równowagi organizmu oraz oczyszczenia z toksyn.
"Twoje uzdrowienie rychło nastąpi" (Iz.58:8).
(Wśród uprowadzonych do niewoli babilońskiej znalazł się Daniel i jego trzej przyjaciele, których przydzielono wraz z innymi zdolnymi młodzieńcami do królewskiej szkoły. Król, jako szczególny przywilej, wyznaczył im pokarmy ze swego stołu oraz wino, które sam pijał.

2018.02.25_pozycje_stojace_plakat_www.jpgKochani

Zapraszamy na 4-ro godzinne warsztaty jogi.
W pierwszej części warsztatów skupimy się na pozycjach stojących - element Ziemi -ugruntowanie.

To ajważniejsza grupa asan dla osób dopiero zaczynających praktykę, przygotowuje do dalszej praktyki. Sprawiają że stajemy się silniejsi i bardziej elastyczni. Mają bardzo szeroki zakres działania: zwalczają sztywność nóg i bioder, korygują wady nóg i umożliwiają ich symetryczny rozwój, uśmierzają bóle pleców, tonizują narządy jamy brzusznej, wzmacniają okolicę kostek, dają uziemienie pozycji. Ponadto rozwijają klatkę piersiową, dzięki czemu są pomocne również w pranajamie. Pozycje stojące rozgrzewają ciało na początku ćwiczeń. Często wymagają zaangażowania całego ciała, stabilnej postawy. Pozycje stojące zawierają elementy wszystkich innych pozycji, przygotowują ciało do trudniejszych asan.

2018.02.24_pozycje_stojace_plakat_www.jpgKochani
Zapraszam Was na 4-ro godzinne warsztaty jogi dotyczących ugruntowania w pozycjach stojących.

W pierwszej części warsztatów skupimy się właśnie na pozycjach stojących - element Ziemi -ugruntowanie. Pozycje stojące wzmacniają ciało i zwiększają jego elastyczność. Pomagają również zwiększyć świadomość postawy ciała i pobudzają cały organizm.
W drugiej części skupimy się na oddechu w jodze - Pranajamie. 
W praktyce jogi pranajama to technika opanowania oddechu, mająca na celu jego maksymalne spowolnienie i zrytmizowanie. Oddech podzielony jest na trzy fazy: puraka (głęboki wdech), rećaka (wydech) oraz kumbhaka (wstrzymanie oddechu po wdechu lub wydechu).
Prowadząca warsztaty:
Certyfikowany nauczyciel Jogi wg metody B.K.S. Iyengara -
Magdalena Heluszka - Terapeutyczna Szkoła Jogi.
O mnie:
http://terapeutycznaszkolajogi.pl/index.php/o-szkole/o-szkole

K2018.03.03-04_ewa_wardzala_plakat_www.jpgochani Już niedługo Warsztaty z Ewą Wardzałą,
Temat warsztatów:
"Podstawy terapii dolnych pleców"

Terapia pleców związana jest z coraz liczniejszym występowaniem dysfunkcji kręgosłupa. Przyczyną takiego stanu jest takiego stanu jest tryb życia i żywienia. Każdy z nas w mniejszym lub większym stopniu jest asymetryczny, tzn. występują różnice w budowie i układzie talerzy miednicy, długości nóg i w związku z tym w układzie kręgosłupa. Prowadzi to do zaburzeń w funkcjonowaniu kręgosłupa, które to zaburzenia pogłębiane są poprzez siedzący tryb życia: praca, samochód, dom. Bardzo częstą przyczyną schorzeń kręgosłupa jest praca przed komputerem, częsta jazda samochodem, a czasami przez jednostronną aktywność fizyczną np. tenis oraz stres jako źródło chronicznych napięć.
Zdarza się często, że mniej i bardziej poważne dysfunkcje współwystępują ze sobą, powodując szereg nieprzyjemnych objawów, w tym przede wszystkim dotkliwy ból. Wiąże się to z faktem iż funkcjonalnie kręgosłup stanowi całość i zaburzenie na jednym z poziomów musi odbić się na pozostałych. W jodze uważa się, że przyczyną większości schorzeń jest dysfunkcją na poziomie kości krzyżowej, która powoduje zaburzenia w wyższych partiach kręgosłupa.

2017.12.16_swiebodzin_plakat_net.jpgKochani
Zapraszam Was na drugie warsztaty Jogi do Świebodzina, do klubu Jedz i Trenuj - Damian Marciniak.

W procesie praktyki jogi ważnym elementem jest ożywianie przepływu energii życiowej wzdłuż centralnej osi ciała czyli kręgosłupa i podnoszenie jej w górę , by móc pracować na bardziej subtelniejszych poziomach.

Dlatego też zaczęliśmy pierwsze warsztaty od pozycji stojących i ugruntowania, by pobudzić ruch w nogach i biodrach. Teraz przechodzimy do skłonów w przód, siadów i skrętów, których siła działania koncentruje się w obszarze bioder i dołu pleców,a dzięki skrętom będziemy aktywizować ruch energii w dolnej i środkowej części tułowia, podnosząc energię coraz wyżej. Tym samym skręty pomagają dotrzeć do wyższych poziomów energetycznych serca i głowy.

2017.11.25_swiebodzin_plakat_net[1298].jpgKochani
Zapraszam Was na pierwsze warsztaty Jogi do Świebodzina, do klubu Jedz i Trenuj - Damian Marciniak.

W pierwszej części warsztatów skupimy się na pozycjach stojących - element Ziemi -ugruntowanie. Pozycje stojące wzmacniają ciało i zwiększają jego elastyczność. Pomagają również zwiększyć świadomość postawy ciała i pobudzają cały organizm.
W drugiej części skupimy się na oddechu w jodze - Pranajamie. 
W praktyce jogi pranajama to technika opanowania oddechu, mająca na celu jego maksymalne spowolnienie i zrytmizowanie. Oddech podzielony jest na trzy fazy: puraka (głęboki wdech), rećaka (wydech) oraz kumbhaka (wstrzymanie oddechu po wdechu lub wydechu).
Prowadząca warsztaty: