f8c9374e8a664b9b494f1e132f15285a.jpg

Kochani
Zapraszam Was do niesamowitej przygody duchowej. Nasze ciała mają być świątynią Ducha Bożego, trzeba więc o nie dbać. Ciało w znaczeniu ciała fizycznego, umysłowego, emocjonalnego. Dlatego na warsztatach skupimy się na oczyszczaniu ciała pod każdym względem.

1. Post Daniela - to rodzaj kontrolowanej półgłodówki, która rozpoczyna proces trawienia wewnętrznego, a to z kolei przyczynia się do równowagi organizmu oraz oczyszczenia z toksyn.
"Twoje uzdrowienie rychło nastąpi" (Iz.58:8).
(Wśród uprowadzonych do niewoli babilońskiej znalazł się Daniel i jego trzej przyjaciele, których przydzielono wraz z innymi zdolnymi młodzieńcami do królewskiej szkoły. Król, jako szczególny przywilej, wyznaczył im pokarmy ze swego stołu oraz wino, które sam pijał.

Daniel postanowił się nie kalać tym, co zgodnie ze Słowem Bożym było nieczyste (alkohol oraz niektóre gatunki mięsa). Wraz ze swymi trzema przyjaciółmi poprosił przełożonego o wodę i wegetariańską dietę. Prosili o 10 dni próby. Po upływie tego czasu okazało się, że Daniel i jego trzej przyjaciele wyglądali znacznie lepiej, byli silniejsi, a w czasie egzaminów osiągnęli dziesięciokrotnie lepsze rezultaty, niż studenci, którzy jadali z królewskiego stołu. (Opracowano na podstawie Dn.1:5-17).

Daniel i jego przyjaciele zastosowali dietę, którą Bóg dał na początku Adamowi i Ewie. Słowo "jarzyny", które występuje w oryginale odnosi się do jadalnych owoców i roślin. Daniel unikał pokarmów, które stymulują zmysły, spożywając pokarm świeży i prosty. Celem stosowania diety jarskiej jest osiągnięcie maksymalnego potencjału, dlatego powinna stać się pokarmem każdego, kto chce dysponować sprawnym ciałem i umysłem. Taką dietę stosował też, jak zaraz zobaczymy, Jan Chrzciciel.

"Lecz to jest post, w którym mam upodobanie: że się rozwiązuje bezprawne więzy, że się zrywa powrozy jarzma, wypuszcza na wolność uciśnionych i łamie wszelkie jarzmo, że podzielisz swój chleb z głodnym i biednych bezdomnych przyjmiesz do domu, gdy zobaczysz nagiego, przyodziejesz go, a od swojego współbrata się nie odwrócisz. Wtedy twoje światło wzejdzie jak zorza poranna i twoje uzdrowienie rychło nastąpi; twoja sprawiedliwość pójdzie przed tobą, a chwała Pańska będzie twoją tylną strażą." (Iz.58:6-8).

2. Joga - skoncentrujemy się na regularnej praktyce jogi dwa razy dziennie. Praktyka Jogi zabiera nas w podróż do wewnątrz.Będziemy kierować naszą uwagę od najbardziej zewnętrznych warstw ciała, przez wszystkie etapy, aż do naszych bardziej subtelnych powłok cielesnych. Od strony naukowej będziemy oczyszczać nasz układ nerwowy, czyli praca od praca od współczulnego układu nerwowego do centralnego, poprzez układ autonomiczny. Dodatkowo zajmiemy się oczyszczaniem limfy, krwi, wątroby, nerek i jelita grubego poprzez praktykę pozycji stojących, skrętów, skłonów, pozycji odwróconych, balansów i pranajamy - ćwiczeń oddechowych, pozwoli nam to wyrzucić zanieczyszczenia z najmniejszych komórek naszego ciała.

Apostoł Paweł napisał: "Proszę was, bracia, przez miłosierdzie Boże, abyście dali ciała swoje na ofiarę żywą, świętą, Bogu przyjemną, jako wyraz waszej rozumnej służby Bożej." (Rz.12:1).

PLAN WARSZTATÓW:
Zaczynamy w poniedziałek o godzinie 9.00, kończymy w sobotę o godzinie 16.00
- joga i pranajama - 2 razy dziennie 2h i 2,5 h
- wspólne przygotowywanie posiłków uzdrawiającej diety warzywno-owocowej pod okiem Marka Kodzisa.
- medytacja,
- poranna oczyszczająca kąpiel w jeziorze,
- spacery,
- ognisko,
- oczyszczanie nozdrzy i zatok,

Cena: 1.240 zł.
Cena zawiera:
- nocleg
- wyżywienie - detox,
- zajęcia jogi 2x dziennie

Rezerwacja:
Aby zarezerwować miejsce należy skontaktować się ze mną:
Terapeutyczna Szkoła Jogi Magdalena Heluszka
tel. 664 085 180
Napisać maila: magd

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Oraz wpłacić zaliczkę w wysokości: 500 zł.
Zaliczka jest bezzwrotna.
Na konto:
mBank 24 1140 2017 0000 4202 0379 4567
Magdalena Heluszka
66-400 Gorzów Wielkopolski
tytułem: Post Daniela i joga

Marek Kodzis - wieloletni pasjonata zdrowej kuchni. Właściciel Vege Club Amar - pysznej vege restauracji w Szczecinie. Marek przygotowuje posiłki z wielkim sercem, przez co nabierają niesamowitego smaku i wyrazu.

Magdalena Heluszka - wieloletnia pasjonatka jogi, certyfikowany nauczyciel jogi, prowadzi Terapeutyczną Szkołę Jogi w Gorzowie Wielkopolskim.

Wakacyjny oczyszczający wyjazd odbędzie się w spokojnym, pełnym natury, domu wiejskim w Ławinie. Ławin to niewielka osada leśna znajdująca się w województwie Zachodniopomorskim w okolicy wsi Karsko, 30 km od Gorzowa Wi

elkopolskiego i ok 14 km od Barlinka.
Dom pracy twórczej i rozwoju osobistego ŁAWIN 3 otoczony jest przepięknymi lasami i polanami.
W niedalekiej odległości znajdują się jeziora, rzeki i Puszcza Barlinecka. Ścieżki leśne i szlaki zachęcają do spacerów i wycieczek rowerowych w niezmąconej ciszy i spokoju zielonych lasów i pól.